Zpravodajství

Odvážní hrdinové oceněni na Žofíně

Odvážní hrdinové oceněni na Žofíně
Zdroj: TV Nova

24 odvážných lidí dnes na pražském Žofíně dostalo cenu Zlatého záchranářského kříže. Každý z nich totiž zachránili v náročných podmínkách nebo za výjimečných okolností lidské životy. Nejmladší ze záchranářů byla sedmiletá holčička, která vytáhla z vody topící se dvouleté dítě. Zlatý kříž dostal i rakouský lékař, který pomáhal po nehodě českého autobusu.

Lékař Michael Boehm vstával sedmnáctého září loňského roku brzy. Před pátou ráno totiž nedaleko rakouského Gmundu havaroval český autobus, který vezl mentálně i fyzicky postižené Čechy. Při nehodě čtyři lidé zemřeli a čtyřiačtyřicet bylo zraněno. Michael Boehm ocenění vnímá jako poctu celému týmu, který zasahoval.

 

"Byla to velmi těžká nehoda, hlášen byl plně obsazený autobus, bylo potřeba zraněné zajistit a rozvézt do okolních nemocnicí," říká Boehm.

 

Zlatý záchranářský kříž se předával v sedmi kategoriích. Mezi oceněnými byla i sedmiletá Linda. V květnu vytáhla z bazénu topící se dvouletou holčičku.

 

Drtivá většina cen ale patřila záchranářům profesionálům. Hasič z Děčína Vladimír Schneeberg například zabránil v pokusu o sebevraždu. Poté, co se dozvěděl, že policejní psycholog k muži nepřijede, sám mu sebevřaždu rozmluvil.

 

"Já sobně bych si velice přál, aby se na něj život trošičku více usmál, protože jak jsme tam těch 40 minut hovořili, tak se mu život opravdu sesypal," říká hasič.

 

Další, už devátý ročník zlatého záchranářského kříže, se bude konat opět za rok.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz