Zpravodajství

Romové budou ve středu demonstrovat

Romové budou ve středu demonstrovat
Zdroj: TV Nova

Občanské sdružení Romů Severní Moravy organizuje ve středu 11. dubna společně s dalšími romskými organizacemi pokojnou demonstraci, jejímž cílem je deklarovat požadavek na odstoupení Jiřího Čunka s pozice místopředsedy a ministra vlády ČR. O konání akce dnes informuje server romea.cz.

„Pokud je na světě prohlášení, respektive bude mi předáno, jsem připravena setkat se s účastníky demonstrace, seznámit se s textem prohlášením a na jeho obsah okamžitě reagovat," řekla serveru nova.cz ministryně Džamila Stehlíková.  

Protest je řádně ohlášen, proběhne od 11 do 14 hodiny před Úřadem vlády ČR. V průběhu demonstrace předají její účastníci společné prohlášení s výzvou k odchodu Jiřího Čunka z vlády premiérovy České republiky Mirku Topolánkovi a ministryni Džamile Stehlíkové.

Odstoupení Čunka kvůli jeho xenofobním výrokům požaduje i přibližně sto romských neziskových organizací a odborníků na romskou problematiku z Evropy, kteří se připojily k protestu šestnácti romských neziskových organizací na mezinárodní konferenci v Budapešti.

Vicepremiér, ministr pro místní rozvoj a předseda KDU-ČSL Jiří Čunek urazil Romy skandálním a xenofobním výrokem zveřejněném v deníku Blesk. Čunek reagoval na dotaz čtenáře, který se ptal, zda se budou dotovat i ostatní lidé jako Romové, že by potřeboval 200 tisíc, aby mohl dokončit dům. „To se budete muset jet někam opálit, začít dělat s rodinou binec, na náměstí dělat ohně a potom se vás teprve někteří politici zastanou a řeknou - on je chudák," odpověděl Čunek.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz