Zpravodajství

Chcete si v práci posunout židli? Žádejte o povolení

Chcete si v práci posunout židli? Žádejte o povolení
Zdroj: Korzo

Přísloví o kovářově kobyle, která chodí bosa, postavil zcela na hlavu nový předpis britského Úřadu pro bezpečnost a zdraví na pracovišti. Jeho kobyla je totiž pro změnu okovaná tak důkladně, že se ani nepohne z místa. Na svých pracovištích totiž zaměstnanci zmíněného úřadu nesmějí z bezpečnostních důvodů manipulovat kancelářským nábytkem. Je-li nutné stůl nebo židli byť jen o centimetr posunout, mají si objednat vrátného, který úkon během dvoudenní lhůty provede místo nich.

Když se na zdech úřadu objevily nápisy "Chcete-li zvednout stůl či židli, uvědomte o tom vedení 48 hodin předem," povšiml si toho jako jeden z prvních poslanec Lord Berkeley, který do budovy přišel na jednání. Okamžitě projevil své pobouření, ale jeho reakce přivedla zaměstnance úřadu spíš do rozpaků.

"Říkal jsem si, že to snad nemůže být pravda, ty nápisy!" rozhořčil se poslanec sněmovny lordů. "Takhle rozmazlovat lidi nedává vůbec žádný smysl! Zde se bezpečnostní opatření naprosto vymknula kontrole!"

Mluvčí úřadu pro bezpečnost a zdraví na pracovišti se brání tím, že uvedený předpis vznikl "vyhodnocením rizik plynoucích z vlastnoruční manipulace, která je jednou z hlavních příčin pracovních úrazů vedoucích k pracovní neschopnosti zaměstnanců."

Podle zaměstnanců samotných se však celá debata dávno vzdálila tomu, co je trápí doopravdy: "Myslíte, že není šílené, když máme čekat dva dny, než pošoupneme židle po místnosti tak, abychom na sebe při poradě všichni viděli?" poznamenal jeden z nich.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz