Zpravodajství

Chomutovská policie řeší krádež 4 tisíc stromků

Chomutovská policie řeší krádež 4 tisíc stromků
Zdroj: TV Nova

Poněkud neobvyklou krádež řeší chomutovská policie. Zloději si z jednoho místního lesa odnesli tři tisíce čtyři sta mladých stromků určených k výsadbě během jediné noci. Lesníci se s takto velkou krádeží za poslední léta ještě nesetkali. Přiklánějí se k tomu, že právě teď je nejvhodnější období na jejich výsadbu.

Dva tisíce smrků, děvět set buků a pět set javorů. Množství sazenic, které by při běžné výsadbě zakrylo dvě fotbalová hřiště. To by je ale lesníkům z doupovského lesa nesměli vzít zloději. Po jejich nájezdu zbyl ve školce jen svazek provázků.

Zloději si odnesli na 4 tisíce mladých stromků. Lesníci říkají, že se s takovým případem nesetkali. Většinou se totiž krade dřevo.

Duben je nejvhodnějším obdobím pro výsadbu jak jehličnanů, tak i listnatých stromů. Denně se jich v zahradnictví prodají desítky. Cena metrového smrku se pohybuje od 250 korun výš.

O jehličnany je teď velký zájem je období jejich vysazování. Podle lesníků je to zřejmě důvod, proč zloději po mladých stromcích šli.

ruhou variantou podle nich je, že si zloděje objednala konkurence. Teď se přivlastnily lesy drobným podnikatelům a lesy potřebují zalesňovat, říkají. 

Po zlodějích, kteří ukradli sazenice za několik desítek tisíc korun, pátrá policie. V případě jejich dopadení mohou jít až na dva roky za mříže.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz