Zpravodajství

Letecké dopravní společností ztrácí zavazadla svých klientů

Letecké dopravní společností ztrácí zavazadla svých klientů
Zdroj: TV Nova

Pokud se chystáte na cestu letadlem, tak pozor. Evropské letecké společnosti v minulém roce svým pasažérům ztratily 5 a půl milionu zavazadel. Vyplývá to z nejnovějších statistik. Nejhůře dopadly velcí dopravci, České aerolinie patří k těm spolehlivějším. Dobrou zprávou je, že drtivá většina majitelů se nakonec svých zavazadel přece jen dočkala.

Loni se na letištích v celé evropě zatoulalo 5 a půl milionu zavazadel. Například ČSA je nedopravily včas jedenácti pasažérům z tisíce a umístily se na desáté příčce mezi evropskými společnostmi.

Nejspolehlivější jsou aerolinky maltské nebo turecké. Hůř než ČSA naopak dopadla Lufthansa nebo Air France. Na ztracená zavazadla čekají lidé v průměru dva dny. ČSA je doručí majiteli v 90 procentech do 24 hodin.

Chyby se stávají obvykle v třídírnách, kterými musí projít všechna zavazadla. Elektronické čtečky podle čárového kódu zjistí, kam má kufr namířeno. Informaci předají na pás a ten ho vyvrhne daným směrem. Když ne, nastává problém.

Extrémní smůlu měli před lety manželé z americké Atlanty. Jejich kufry se totiž do cíle v nedalekém Orlandu dostaly s týdenním zpožděním poté, co procestovaly snad celý svět a místo 600 kilometrů nalétaly 77 tisíc.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz