Zpravodajství

Ministerstvo dopravy připravilo návrh změny silničního zákona

Ministerstvo dopravy připravilo návrh změny silničního zákona
Zdroj: TV Nova

Bodový systém se zřejmě změní. Ministerstvo dopravy vypracovalo s poslanci návrh na úpravy silničního zákona. Zpřísnit by se mělo především trestání motorkářů. Odebrání řidičského průkazu bude hrozit těm, kteří jezdí bez registrační značky, nebo si ji zakrývají. Nesmyslné paragrafy ze zákona naopak zmizí.

Cyklista Tomáše na kole najel na obrubník, spadl, a protože se zranil musel zaplatit pokutu. Zákon o silničním provozu totiž říká, že až 50 tisíc korun zaplatí každý, kdo způsobí nehodu se zraněním. Výraz

"cizím zraněním" jaksi vypadl.

V poslanecké sněmovně už ale leží návrh, co změnit. Například poštovní doručovatelé zřejmě přijdou o výhodu stát na zákazu stání a zastavení. Ale i tento drobný zásah může přinést komplikace, službu prodražit.

Za parkování na místech pro zdravotně postižené už nebude hrozit odebrání řidičského průkazu. Nachytali jsme na nich bývalého policejní prezidenta Husáka i hokejistu Jaromíra Jágra.

Přísnější tresty čekají motorkáře. Řada z nich jezdí jak o život a značku hledají policisté marně. Nová móda je zakrýt si ji dámskými kalhotkami.

Změny bodového systému by měli poslanci projednat na dubnové schůzi sněmovny. O velké novele silničního zákona se ale zatím jen mluví.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz