Zpravodajství

Z cisterny vytekla kyselina

Z cisterny vytekla kyselina
Zdroj: TV Nova

Na vlakovém nádraží ve východočeském Meziměstí dnes z polské cisterny uniklo několik desítek litrů kyseliny chlorovodíkové. Vadný uzávěr se podařilo utěsnit až hasičům v plynových maskách. Přestože je kyselina chlorovodíková velmi nebezpečná, nebyl naštěstí nikdo nebyl zraněn.

Údajně prázdná cisterna měla za několik minut odjet z Meziměstí do Polska. Jenže najednou z ní začali unikat litry kyseliny chlorovodíkové.

Několik desítek minut se nedělo v podstatě nic. Čekalo se na příjezd specialistů. Ti, když dorazí na místo, si berou dýchací přístroje a snaží se těsnění opravit.

Chemici musí pracovat s největší opatrností. Kyselina chlorovodíková může být velmi nebezpečnái při pouhém vdechnutí výparů.

Havárie se tentokrát obešla bez evakuace. Jak zaměstnanci drah tak lidé, kteří v okolí nádraží bydlí, říkají - zdaleka se nejedná o výjimečnou situaci.

Tady na nádraží v Meziměstí už se jedná o druhý podobný únik chlorovodíku během jednoho týdne.

Podobné nehody nejsou specialitou jen Meziměstí. Za poslední měsíc a půl přitom nevytékala do přírody jen kyselina chlorovodíková. Přímo v centru Brna to byla kyselina dusičná. V Praze zase dokonce dvakrát v jednom týdnu kyselina sírová.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz