Zpravodajství

Vanadalové ničili židovský hřbitov

Vanadalové ničili židovský hřbitov
Zdroj: TV Nova

Neznámí útočníci poničili náhrobky na židovském hřibitově v Hranicích na Moravě. Stalo se to už v týdnu, ale správce na vše přišel až dnes. Celá událost je o to smutnější, že připadá na židovský svátek pesach.

Obraz zkázy, který dnes rozlítil správce židovského hřbitova v hranicích na Moravě - desítky povalených a rozbitých náhrobků jsou nejen svědectvím hrubého vandalismu, ale i zneuctěním památky mrtvých.

Židovský hřbitov, který pochází ze 17. století, patří k nejvýznamějším památkám města. Na náhrobcích se objevují jména řady slavných včetně bratrance France Kafky, Oskara Kafky.

Vandalové zaútočili na hřbitov pravděpodobně už před několika dny. A i když kolem hřibitova prochází denně desítky lidí, jejich řádění bylo odhaleno až dnes. Kdo je za událost odpovědný, zatím šetří policie.

Naposledy řádili vandalové na tomto hřbitově v roce 2004, tehdy byla škoda vyčíslena na 80 tisíc korun.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz