Zpravodajství

D1 hlásí nehodu, na 79. kilometru se srazily dvě auta

D1 hlásí nehodu, na 79. kilometru se srazily dvě auta
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Na dálnici D1 na Pelhřimovsku ve směru na Brno na 79. kilometru došlo dnes krátce po poledni k dopravní nehodě. Na místě se srazily dva osobní automobily. Na místě zasahuje policie. Při nehodě došlo k jednomu lehkému zranění.

 „Srazily se dvě osobní auta. V tuto chvíli je zablokován levý jízdní pruh. Do půl hodiny se předpokládá odstranění dopravní nehody," řekl serveru nova.cz Jaroslav Dobiášek z centra dopravních informací.

Řidič místo řízení koukal do mapy 

„Vozidla jsou nyní odstraněna. Alkohol u řidičů nebyl zjištěň. Příčinou nehody je to, že se jeden z řidičů nedostatečně věnoval řízení, když hledal v mapě další směr jízdy," řekl serveru nova.cz operační důstojník dozorčí služby dopravní policie Bernartice. Dodal, že v tuto chvíli by měl být levý pruh dálnice znovu průjezdný.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz