Zpravodajství

Skandál! Miliony pro ředitele dopravního podniku

Skandál! Miliony pro ředitele dopravního podniku
Zdroj: TV Nova

Plzeňskou radnicí otřásá pořádný skandál. Plzeňský deník totiž zjistil, že ředitel městského dopravního podniku měl loni mimořádně vysoký plat - celkem 4 milióny 200 tisíc korun. Společnost přitom vlastní město, dotuje ji obrovskými částkami a vedení radnice navíc tvrdí, že nemělo ani tušení, jaké částky na konto ředitele putují.

Skandál rozpoutal jeden článek. Redaktory zajímalo, proč má firma tak obrovské náklady. Přitom se ukázalo, že miliony putují na konto jejího ředitele. Jedná se o částku 4,2 milionu korun za loňský rok.

Ředitel bral loni v průměru 350 tisíc korun měsíčně. Teď je v zahraničí a nezvedá telefon. K zastižení není ani mluvčí podniku nebo předseda představenstva.

Dopravní podnik vlastní město a ročně ho ze svého rozpočtu dotuje víc než půl miliardou.

"Já skutečně netuším, jaké jsou platy ředitelů a doufám, že takovýto další plat není," říkáprimátor Plzně Pavel Rödl.

Z vedení města vlastně tuto částku nikdo, téměř nikdo nezná, byli tou částkou šokování. Odměny ředitele nezajímaly ani šéfa dozorčí rady. Dozorčí rada přitom kontroluje, zda firma nemrhá městskými penězi.

Podle opozice je nehorázné, že takový podnik požaduje po městě stále vyšší dotace. Náklady přepočítané na ujetý kilometr přitom patří k nejvyšším v zemi. A to i třeba ve srovnání s Ostravou, Ústím nad Labem a pokud by se v Praze vynechalo metro, tak i s Prahou.

Primátor slibuje, že bude vyžadovat po představenstvu vysvětlení. Navíc se prý začne zajímat i o další podniky, které město dotuje.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz