Zpravodajství

V Krkonoších havaroval autobus s 27 lidmi

V Krkonoších havaroval autobus s 27 lidmi
Zdroj: TV Nova

Velkou tragédií mohla skončit noční nehoda autobusu vezoucího 27 německých turistů do Krkonoš. Jen několik málo kilometrů před Špindlerovým Mlýnem se jejich autobus čelně srazil s luxusním osobním vozem, jehož řidíč vjel do protisměru.

Naštěstí pouze pět zraněných, ale škoda přesahující 2 miliony korun. To je bilance havárie, ve které hrál hlavní roli řidič luxusního vozu Bentley. Ten, ze zatím nezjištěných příčin, vjel do protisměru přímo před zájezdový autobus.

Čtyři zraněné odvezla do nemocnice rychlá záchranná služba. Ostatní turisty převezli do hotelu místní taxikáři. Velkým štěstím bylo, že autobus nespadl do koryta řeky, která teče hned vedle silnice.

"Provedli jsme zasypání olejové skvrny a teď čekáme na odklizení vozovky," řekl velitel zásahu vrchlabských hasičů Vladimír Pokorný. Havarovaný autobus pak musela odtáhnout těžká technika

Následky nehody záchranáři odstraňovali až do časných ranních hodin. Silnice byla po celou dobu částečně uzavřena a dopravu řídili kyvadlově policisté.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz