Zpravodajství

V Krkonoších havaroval autobus s 27 lidmi

V Krkonoších havaroval autobus s 27 lidmi
Zdroj: TV Nova

Velkou tragédií mohla skončit noční nehoda autobusu vezoucího 27 německých turistů do Krkonoš. Jen několik málo kilometrů před Špindlerovým Mlýnem se jejich autobus čelně srazil s luxusním osobním vozem, jehož řidíč vjel do protisměru.

Naštěstí pouze pět zraněných, ale škoda přesahující 2 miliony korun. To je bilance havárie, ve které hrál hlavní roli řidič luxusního vozu Bentley. Ten, ze zatím nezjištěných příčin, vjel do protisměru přímo před zájezdový autobus.

Čtyři zraněné odvezla do nemocnice rychlá záchranná služba. Ostatní turisty převezli do hotelu místní taxikáři. Velkým štěstím bylo, že autobus nespadl do koryta řeky, která teče hned vedle silnice.

"Provedli jsme zasypání olejové skvrny a teď čekáme na odklizení vozovky," řekl velitel zásahu vrchlabských hasičů Vladimír Pokorný. Havarovaný autobus pak musela odtáhnout těžká technika

Následky nehody záchranáři odstraňovali až do časných ranních hodin. Silnice byla po celou dobu částečně uzavřena a dopravu řídili kyvadlově policisté.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz