Zpravodajství

Horká hudební sezóna v Česku: Genesis, Roger Waters nebo Ozzy?

Horká hudební sezóna v Česku: Genesis, Roger Waters nebo Ozzy?
Zdroj: TV Nova

Mnozí hudební fanoušci v Česku si při procházkách svými městy nebo při čekání na autobus musejí připadat jako v rockovém nebi. Z plakátů a billboardů na ně totiž shlížejí hvězdy takových formátů jako Roger Waters, Genesis, Ozzy Osbourne, Rolling Stones, Iron Maiden, ZZ Top, Scorpions nebo George Michael. U mnohých by český posluchač někdy před deseti lety nesnil ani v nejodvážnějším snu, že je ještě kdy spatří hrát naživo. A teď? Vystupují přímo u nás.

Sedm velkých koncertů pořádá agentura Interkoncerts. Patří mezi ně autor většiny hitů Pink Floyd Roger Waters, který vystoupí v Sazka Areně 13. dubna.

 

 

Fanoušci se mohou těšit také na koncert legendární britské heavymetalové formace Iron Maiden 6. června v Ostravě na Bazalech nebo na Ozzy Ozbourna 26. června v Sazka Areně. V téže hale vystoupí 12. června i Linkin´Park. A samozřejmě 22. července to na brněnském Výstavišti rozbalí Rolling Stones.

 

Senzační návrat Genesis

Například znovuoživení Genesis je skutečnou senzací tohoto roku. V Praze vystoupí 20. června na stadionu Evžena Rošického a některé kategorie lístků jsou již vyprodány, vstupenky ke stání jsou zatím k dispozici. Poslední koncert v rámci společného turné spolu Phil Collins, Tony Banks a Mike Rutherford odehráli před patnácti lety po vydání alba We Can´t Dance. Po nějaké době Collins ohlásil definitivní odchod z kapely.

Banks s Rutherfordem se poté pokoušeli najít novou tvář s mladým zpěvákem Ray Wilsonem, ten však postrádal Collinsovo charisma a originalitu. Pražský koncert v tomto složení na sklonku devadesátých let byl sice dobře odehraný, ale uhrančivost starých Genesis mu chyběla. Collins dokázal s Genesis strhnout davy k hudební extázi.

Ne nadarmo se nechal tento citlivý zpívající bubeník v jednom rozhovoru slyšet, že publikum je jako žena: "U obou je nutno přivést je k vyvrcholení."

Po dvou pražských koncertech v minulém roce Collins dokonce ohlásil definitivní konec koncertních turné a českému fanouškovi, který kvůli železné oponě koncert Genesis nikdy předtím navštívit nemohl, zbyly jen staré desky a oči pro pláč.

O to neuvěřitelněji proto zněla zpráva, že se Genesis tento rok dávají dohromady. Potvrdila to společná tisková konference, kde Collins vtipkoval, že si staří pánové prostě jen tak po letech spolu zase zahrají.

Znalci Genesis a skalní fandové  však umějí číst mezi řádky: u těchto anglických perfekcionistů není nikdy nic jen tak a Evropa i severní Amerika se může těšit na sérii propracovaných, monstrózních a emocemi nabitých koncertů.

K vrcholu přivedou Prahu, ne Budapešť!

Na turné, které je plánováno již nejen pro starý kontinent, ale i USA a Kanadu, bude totiž připravovat pódiovou show fenomenální světelný technik Patrick Woodroffe a filmový architekt Mark Fischer.

Po boku "svaté trojice" Banks, Collins, Rutherford navíc vystoupí i jejich klasičtí koncertní spoluhráči, bubeník "modré krve" Chester Thompson a "skvělý virtuos z Visconsinu" Daryl Steurmer.

Původně měli Genesis vystoupit 20. června v Budapešti. Jejich výpravná koncerní scéna však bude tak veliká, že se technické vedení rozhodlo koncert přesunout do Prahy na stadion Evžena Rošického.

Česko tak naštěstí o fenomenální návrat nepřijde a můžeme být jen zvědavi, jakou porci rockové parády pro nás tito skromní angličtí gentlemani naservírují.

 

Přijedou i Scorpions a ZZ Top

Do Česka zavítají také němečtí rockeři Scorpions. Předvedou se 14. června v ostravské ČEZ Areně. V liberecké Tipsort areně vystoupí 18. června legendy jižanského rocku ZZ Top. Ve veletržním paláci 13. června v Praze předvede svou šílenou show Marilyn Manson.

Lístky na zmíněné koncerty jsou k dispozici v síti Ticketpro.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz