Zpravodajství

Jel opilý z pomlázky, skončil v příkopu

Jel opilý z pomlázky, skončil v příkopu
Zdroj: TV Nova

Alkohol stojí za vážnou dopravní nehodou, která se stala dnes před polednem ve Strážkách nedaleko Ústí nad Labem. Podnapilý řidič, který vezl skupinku mladých lidí z velikonoční pomlázky, nezvládl řízení a skončil v příkopu. Jeho spolujezdec utrpěl vážná zranění.

Velikonoční pondělí skončilo smutně pro pětici mladých lidí. Všichni byli ošetřeni v nemocnici, řidič měl navíc v krvi alkohol.

V nepřehledném úseku, v kopci a ještě navíc přes plnou čáru předjížděl šofér jiné auto. Jenže situaci nezvládl. Když se snažil strhnout řízení, odrazil se od krajnice, ta ho vymrštila do protisměru, kde se pak auto převalilo přes střechu a skončilo v příkopu.

Řidič a tři spolujezdci po nehodě z auta odešli po svých jen s odřeninami, takové štěstí ale neměl mladík na místě spolujezdce. Z auta ho museli vyštípat hasiči. Měl zlomené obě nohy.

Všech pět přibližně dvacetiletých mladíků mělo štěstí v neštěstí. Podle místních jde o nebezpečný úsek, řidiči tady často jezdí rychle a nerespektují plnou čáru.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz