Zpravodajství

Benešovský postrach Pražanů dopaden

Pražští policisté zadrželi a obvinili 22letého mladíka z Benešovska, který před pár dny s nožem v ruce vyloupil v Praze hernu a prodejnu erotického zboží. Celkem si odnesl 110 tisíc korun. Poté, co se jeho podobizna objevila v našem vysílání, policisté zjistili jeho totožnost. Pikantní je, že se mladík pod tímto tlakem nakonec sám přihlásil na policii. Reportáž připravil Ivan Břešťák.

Mladík v pondělí v noci prý navštívil své rodiče, ke všemu se přiznal a prý se jim svěřil, že se chce sám přihlásit na policii. Rodiče tedy zavolali hlídku a ta odvezla mladíka krátce po půlnoci na výslech do Bartolomějské ulice v Praze.

Loupeže si byly navlas podobné - Vostoupal vešel do podniku a laškoval se zaměstnanci. Poté vytáhl nůž a nekompromisně požadoval vydání všech peněz. Uvedl to poručík Jiří Brych z kriminální policie.

Sportovní tašku plnou základních potřeb a oblečení převzali policisté. Mladík poprvé udeřil v tomto baru v Praze 5. Obešel pult a s nožem v ruce donutil servírku, aby mu vydala 40 tisíc korun. Pár dní poté zavítal do prodejny s erotickým zbožím. Chvíli chodil po prodejně, pak obešel pult a na prodavačku vytáhl nůž. Odnesl si 70 tisíc korun.

Ještě než 22letý Lukáš Vostoupal začal podnikat své loupežné výpravy, opustil domov na Benešovsku a ubytoval se v hotelu v centru Prahy.
"Policisté budou zjišťovat, jestli mladík nemá na svědomí další závažnou trestnou činnost," sdělil TV Nova mluvčí pražských policistů Ladislav Bernášek.

V každém případě už nyní hrozí muži až deset let pobytu za mřížemi.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz