Zpravodajství

Ve Vyhazovačích si místo hereček zahrají muži

Ve Vyhazovačích si místo hereček zahrají muži
Zdroj: Korzo

Divadlo Radka Brzobohatého si tentokrát připravilo pro diváky perličku. Na 11. a 12. dubna má naplánovanou premiéru hudební komedie na motivy hry Johna Godbera Vyhazovači, kde se v hlavních rolích objeví čtyři muži - Ondřej Brzobohatý, Petr Vágner, Jan Antonín Duchoslav a Ernesto Čekan. Ne vždy však v mužském obleku.


"Jde sice o čistě mužskou záležitost, ale ženy se na jevišti přesto objeví," prozrazuje, v čem tkví výjimečnost slavné hry, slovenský režisér Marian Kleis. "Vystupují zde pouze čtyři herci, kteří ale představují velký počet postav. "Hrají nejen zaměstnance, ale také různé návštěvníky a návštěvnice diskotéky."

Hra popisuje jeden den vyhazovačů typického nočního klubu. Judd, Less, Ralph a Eric jsou na první pohled tvrdí chlapíci, kteří se denně potýkají s neurvalými zákazníky. Ve hře se poprvé jako divadelní herec představí Jan Antonín Duchoslav, který se do povědomí diváků dostal jako Viki Cabadaj ve filmu Sněženky a Machři.

"Mám tam hned šest rolí najednou: vyhazovače, puberťáka, homosexuálního holiče, ožralého chlapa, kadeřnici a ještě Chudinku Elaine. Mám z toho hrůzu, to říkám na rovinu," přiznává herec.

Sám režisér o hře tvrdí, že je odlehčená a humorná, takže pro diváky má jednu výhodu: nemusejí při ní vůbec přemýšlet. "Nezatíží žádnou psychologií, ani komplikovaným dějem. Je to spíš ponor do lidských duší, které se zúčastňují jedné velké show, nazývané obecně noční Praha," dodává Marian Kleis.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz