Zpravodajství

Kuriózní nehoda: třítunový odlitek zablokoval silnici

Kuriózní nehoda: třítunový odlitek zablokoval silnici

Kuriózní nehoda se stala večer v Olomouci. Na obchvatu města spadl z polského kamionu na silnici několikatunový železný odlitek. Jen náhodou neskončil na žádném z projíždějících aut.

Zdroj: TV Nova

Kovový odlitek, který z polského kamionu vypadl, váží přes tři a půl tuny. V asfaltu po pádu zůstaly rýhy hluboké několik centimetrů.

Dopravu na místě musela řídit policie, průjezdný zůstal jen jeden jízdní pruh. Když policisté nehodu zdokumentovali, přišli na řadu hasiči.

"Budeme to dávat zpátky na korbu, aby to tady nepřekáželo a on si to odveze do místa určení někde v Praze," říká velitel zásahu hasičů.

Řidiče polského kamionu, který formu do lisu na pneumatiky převážel, hned na místě vyslechla policie.

"Odlitek sjel z návěsu v důsledku nepřiměřené rychlosti jízdy a špatně ukotveného nákladu," uvedla olomoucká policie.

Policisté věc šetří jako nehodu, řidiči tak hrozí jen pokuta. Silničáři se do oprav poškozené komunikace pustí dnes.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz