Zpravodajství

Aprílové počasí letos nečekejte, oteplí se

V dubnu čekejte rychlé střídání polojasné oblohy se skoro zataženou, dešťové přeháňky a změny teploty. Dubnové počasí se totiž jmenuje aprílové. „Takovéto počasí bývá spojeno se západním a severozápadním prouděním. Jednotlivé frontální systémy postupují většinou ze Severního moře dále do Evropy střední," řekla serveru nova.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

V průběhu následujících dní lze očekávat, že se teploty ráno budou držet ještě pod nulou, ale přes den už vystoupí poměrně vysoko, a to až k osmnácti stupňům Celsia.

Letošní duben má jedinečné počasí

Od jeho počátku leží střední Evropa pod vlivem výběžku vyššího tlaku vzduchu od západu, ve kterém se jednotlivé frontální systémy rozpadají a slábnou. „Nejnižší ranní teploty sice klesaly až k -5 °C, ale odpolední byly příjemně vysoko," řekla Honsová.

Tento týden nás čekají teploty nad 20 stupňů

Čekají nás teploty až nad 20 °C. Ve středu bude polojasno, na severu území až oblačno. Nejnižší ranní teploty budou klesat k 7 až 3 °C, odpolední vystoupí ke 14 až 18 °C, v 1000 m na horách kolem 9 °C.

"Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, po ránu 6 až 2 °C, denní teploty 17 až 21 °C. V pátek bude skoro jasno. Noční teploty 6 až 2 °C, denní 18 až 22 °C," řekla Honsová.

O víkendu bude až 23 stupňů 

V sobotu bude skoro jasno. Ranní teploty 7 až 3 °C, denní 19 až 23 °C. Také neděle a pondělí budou ve znamení jasné oblohy a teplot až na 22 °C. Více oblačnosti, déšť a bouřky čekáme v úterý.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz