Zpravodajství

Jarní premiéry v pražských divadlech

Jarní premiéry v pražských divadlech
Zdroj: TV Nova

Pražská divadla připravila na duben hned několik premiér populárních osobností světové literatury, stříbrného plátna a hororu. Na divadelní prkna se totiž vrací legendární Limonádový Joe, straší krvemilná Čachtická paní a dojímá osudová Anna Karenina.

Pražské divadlo Illusion uvede jeden z nejslavnějších příběhů starého Uherska: O Čachtické paní. Soubor ale představí děj v netradičním pojetí jako hudební komedii s názvem Čachtická paní aneb co se všechno vejde do vany. Tvůrci se na příběh podívali s úsměvem, i když krev v žilách divákům občas ztuhne. V hlavní roli krvemilovné paní představí Uršula Kluková. Jejího manžela, hraběte Nadásdyho zahraje Pavel Trávníček. Mezi dalšími herci je také Kateřina Kornová. Podle tvůrců se divák vydá zpět časem.

Hudební divadlo Karlín uvádí tragikomedii Limonádový Joe aneb Koňská opera. Dnes už legendární film se poprvé představí v divadle. Nestárnoucí milovník krásných žen, pořádku a kolaloky v podání Aleše Hámy nebo Lubomíra Olšovského doplňuje sladká Zuzana Norisová a Linda Rybová jako Winnifred. Tornádo Lou Arizonskou pěnici pak srdcem hraje Kateřina Brožová.

Divadlo ABC uvede Annu Kareninu. Nové zpracování divákovi odhalí vedle Annina tragického příběhu i osudy ostatních postav díla světové klasické literatury. Vše zde směřuje k jediné otázce: jak volit mezi citem a povinností.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz