Zpravodajství

Větrovec chtěl ovlivnit reportéra TV Nova Hynka

Větrovec chtěl ovlivnit reportéra TV Nova Hynka
Zdroj: TV Nova

Vladislav Větrovec, člověk, který v současné době stojí před soudem kvůli obžalobě mimo jiné ze zločinného spolčení v kauze podvodných konkurzů soudce Berky, se snaží podle všeho ovlivňovat svědky.

Vyplývá to ze záznamů skryté kamery pořízených naším kolegou Jiřím Hynkem. Tomu Větrovec kromě jiného nabízel, že mu za křivou výpověď zařídí post šéfredaktora zpravodajství televize Nova.

Podle skryté kamery se skupina kolem Vladislava Větrovce také snaží zdiskreditovat dozorující státní zástupkyni.

Větrovec požadoval po Hynkovi, který v kauze vystupuje jako svědek, aby u výslechu řekl, že mu vyšetřovatel Radim Vojáček předal nahrávky s Větrovcovými odposlechy a dokumentací případu. Jenže většinu odposlechů předal před časem Hynkovi sám Větrovec a dobře ví, že se to z disket pozná.

Proto po redaktorovi chtěl, aby při výslechu tvrdil, že diskety s odposlechy již nemá. "Za to zodpovídá vyšetřovatel, za únik informací," vysvětlil Větrovec na tajně pořízeném záznamu.

Z nahrávky také vyplynulo, že skupina se snaží získat diskreditující informace i proti státní zástupkyni Daniele Smetanové. Údajně je může získat od příbramského fotbalového bosse Jaroslava Starky.

Podle policie si skupina vybírala konkurzy podniků, které se ocitly na hranici bankrotu. Vybrali si podnik v regionech Most, Chomutov a Česká Lípa, kde byl místně příslušný soudce Berka, případně sídlo podniku do regionu přesunuli.

Za pomoci dalších firem a lidí pak zajistili odkoupení pohledávek věřitelů podniku, na který následně Berka vyhlásil konkurz a dosadil do něj vybraného správce. Tím se prý dostávali k majetkům za stovky milionů korun, které pak pod cenou rozprodávali.

Celou akci údajně vymyslel vysokoškolský pedagog Větrovec, který vytvořil síť spřízněných osob ve státní správě. Tito lidé podle policie nezákonné transakce kryli.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz