Zpravodajství

Ozzy Osbourne připravuje po šesti letech novou desku

Ozzy Osbourne připravuje po šesti letech novou desku
Zdroj: Sony BMG

Chystané album ztělesněné rockové legendy Ozzyho Osbourna nazvané Black rain bude první deskou nového studiového materiálu po dlouhých šesti letech. Vše zůstává při starém – Ozzy provokovat naštěstí snad nikdy nepřestane.

Desku Ozzy spoluprodukoval s Kevinem Churko, který se rovněž podílel na jeho tvorbě. Nahrána byla v Ozzyho domácím studiu v Los Angeles. Na všech jedenácti skladbách se Ozzy autorsky podílel.

Co by to bylo za pořádek, kdyby k nové desce nebylo připravené také turné. I Ozzy své album doprovodí světovým turné. To začne zahraničními koncerty v období 27. května do 30. června, poté bude v červnu hlavní hvězdou 12. ročníku série koncertů Ozzfest po celé Americe. Ozzyho kapelu, se kterou se v červnu přiřítí také do Prahy, tvoří Zakk Wylde (kytara), Mike Bordin (bicí) a Blasko (basa).

Tento průkopník a tvůrce trendů se rozhodl pořádně utáhnout kohoutek u cen lístků na své americké koncerty, čímž navrátil moc zpět do rukou fanoušků, protože vyhlásil, že vstup na letošní ročník letního Ozzfestuu bude zdarma, což je u turné takových rozměrů zcela bezprecedentní.

Ozzyho popularita, kreativita a záběr jsou obrovské, například nedávno byl uveden jak do britské Hudební síně slávy (jako sólový zpěvák a jako člen Black Sabbath, v listopadu 2005), tak jako člen Black Sabbath do americké Rock'n‘rollové síně slávy (v květnu 2006). Získal dvě ceny Grammy a jednu cenu Emmy a má vlastní hvězdu na hollywoodském „chodníku slávy".

Sony BMG

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz