Zpravodajství

Teplá zima nahrála stavebním firmám

Teplá zima nahrála stavebním firmám

Extrémně teplá zima pomohla v Česku stavebnímu průmyslu. Zažívá doslova zlaté časy. Daří se mu také díky zájmu o bytové výstavby a investicím do dopravní infrastruktury.


Letošní zima s teplotami čtyři stupně nad normálem umožnila stavbařům pracovat venku bez přestávky. Investoři také pospíchali s realizací projektů, protože se báli zvýšení DPH na nové bydlení. Díky mírné zimě a velkému zájmu o stavební zakázky se zvýšila stavební produkce v únoru meziročně o třetinu.

V Česku se staví rekordní počet domů a bytů. Veliký zájem zahraničních investorů je o nemovitosti zejména u hlavních domácích měst. V únoru vzrostl počet stavebních povolení o 7,7%. Orientační hodnota povolených staveb dosáhla 25,1 miliard korun.

Podle analytiků se bude stavebnictví dařit i v příštích měsících. Úspěch ale závisí i na schopnosti České republiky získávat peníze z infrastrukturálních fondů EU.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Píše se na Deník.cz