Zpravodajství

Na místě zchátralého domu pro Romy je parkoviště

Na místě zchátralého domu pro Romy je parkoviště
Zdroj: TV Nova

Na místě, kde stál zchátralý pavlačový dům, ze kterého vloni v říjnu město Vsetín vystěhovalo několik romských rodin je v současné době parkoviště. „Na místě asanovaného pavlačového domu u polikliniky vznikla parkovací plocha," řekla serveru nova.cz mluvčí vsetínské radnice Eva Stejskalová.

Podle Stejskalové jsou pozemky, na kterých dům stál v majetku města a stávající parkovací plocha slouží návštěvníkům polikliniky. „Prostor je upraven tak, že se na něm dá parkovat, žádná další výstavba na něm nebyla realizována," dodala Stejskalová.

Město Vsetín vystěhovalo několik romských rodin ze zchátralého domu v říjnu 2006. Převážná část rodin pak přesídlila do kontejnerových domů na okraj Vsetína. Několik rodin pak radnice přesunula na Jesenicko, kde radnice pořídila rozpadající se domy, které mají 20 let rodiny splácet. Jenže nyní se ukazuje, že některé romské rodiny úvěr nesplácejí. Související článek zveřejněn níže.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz