Zpravodajství

Kamba je již s ostatními gorilami

Stav gorilí samice Kamby je po středečním neúspěšném porodu uspokojivý. Ošetřovatelé ji pustili zpět k její gorilí skupině. Serveru nova.cz to řekl mluvčí pražské zoo Vít Kahle. Pavilon goril je znovu přístupný veřejnosti, gorily ale i přes teplé a slunečné počasí zůstaly uvnitř. Reportáž připravuje Michal Sochor.

"Chtěli jsme se vyvarovat případné infekce. Kamba je ale v pořádku, žere a pije, nosila Moju na zádech a komunikuje s ošetřovateli, což je důležité," řekl mluvčí zoo Vít Kahle.

Kamba ještě bude po dobu dvou týdnů dostávat antibiotika. "Je ještě trochu spavá a unavená, ale vypadá, že je v pořádku," doplnil mluvčí.
Kambě budou ještě 14 dní dávány antibotika, doplnil Kahle.

V pátek odborníci provedou pitvu mláděte, podle prvních vyšetření byl plod dobře vyvinutý, vážil přibližně 2,3 kilogramu a byl to sameček, doplnil mluvčí.

Situaci v pavilonu goril celou noc v půlhodinových intervalech kontroloval Marek Ždánský, chovatel a inspektor chovu lidoopů v pražské zoo.

Kamba spala klidným spánkem, ráno ještě byla v oddělené ložnici. V dnešním slunečném počasí budou gorily zřejmě ve venkovní expozici.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz