Zpravodajství

Kritika ČSSD: Langer poslal výpověď vrtulníkem

Kritika ČSSD: Langer poslal výpověď vrtulníkem
Zdroj: TV Nova

Ve sněmovně se nejspíš schyluje k dalšímu střetu mezi opozicí a Ivanem Langerem. ČSSD zjistila, že loni v září bylo řediteli Inspekce ministra vnitra Borníkovi doručeno odvolání z funkce policejním vrtulníkem. Opozice to považuje za nehorázné plýtvání penězi. Dokonce obvinila Langera, že to udělal jen proto, aby se co nejrychleji zbavil nepohodlného člověka. Langer to ale odmítá.

Ministr Langer před několika dny napsal dopis poslanci ČSSD Tejcovi. Na jeho dotaz potvrzuje to, o čem se hovořilo v zákulisí. Tedy že řediteli inspekce skutečně bylo doručeno odvolání policejním vrtulníkem.

Langer to obhajuje slovy: "vzhledem k naléhavosti věci se nejeví způsob provedení neadekvátním či plýtváním veřejnými prostředky."

Jeho mluvčí navíc tvrdí, že vrtulník stejně musel absolvovat výcvik. ČSSD to ale považuje za hloupou výmluvu. "Ministr si dělá legraci z nás i občanů," říká poslanec ČSSD Jeroným Tejc. Upozorňuje na to, že letová hodina vrtulníku stojí několik desítek tisíc korun.

"Měl by říct, proč tak spěchal s odvoláním šéfa inspekce, jestli se nebál nezávislého vyšetřování v kauze úniku Kubiceho zprávy," dodává Tejc. "Průběh předání dokumentů naznačuje zájem pana Langera," říká místopředseda KSČM Jiří Dolejš.

Byla to totiž inspekce, kdo podezíral Ivana Langera z úniku Kubiceho zprávy. Ministr vnitra ale toto obvinění od opozice rezolutně odmítá.

ODS se navíc pustila do ČSSD, že to její bývalá vláda má máslo na hlavě, pokud jde o zneužívání policejních vrtulníků.

"No jejda, tam toho másla jsou tuny," říká Jan Vidím (ODS).

Připomíná, jak policie letecky převážela k výslechu Topolánkova spolupracovníka Marka Dalíka. Podle ČSSD nelze ale tyto případy srovnávat. Na příští schůzi sněmovny chtějí její poslanci znovu od Langera žádat vysvětlení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz