Zpravodajství

Natasha Bedingfield se znovu hlásí o slovo

Natasha Bedingfield se znovu hlásí o slovo
Zdroj: Sony BMG

Natasha Bedingfield je díky úspěchu hitu Unwritten, jenž dobyl americkou hitparádu, debutovému albu, které se dostalo na 1. příčku hitparády ve Velké Británii, a s více než 6,5 miliony prodaných desek nejúspěšnější britskou popovou hvězdou. A také výraznou protiváhou amerických dračic typu Christina Aguilera nebo Pink.

Natasha vzala Spojené státy útokem minulý rok, kdy se jí tu podařilo prosadit se se svojí skladbou. Tento úspěch přichází po téměř dvaceti letech, co se něco podobného podařilo jiné britské ženě. Kritici ji označují za průkopnici nové invaze britpopu; společně s Miou Farrow a Common se stala tváří módní značky; byla pozvána svým idolem Princem ke společnému jamování na soukromém večírku; Bono ji zapojil do své kampaně; a její písnička Unwritten se stala nejhranější skladbou roku 2006 na mainstreamovém americkém rádiu.

Pro všechny je to „holka, co nazpívala Single", která si vyšlapala cestičku do britských hitparád v roce 2004 svým typicky přímočarým přístupem k životnímu stylu, jaký nezávislé mladé ženy razí. Takže její letošní návrat by mohl leckoho překvapit...

„Chci dělat hudbu, která se shoduje s mojí osobností. Má první deska byla o nezávislosti a oportunismu. Jsem stále hodně nezávislá a nerada bych se této svobody zbavovala, ale teď jsem trochu někde jinde. Chodila jsem na rande, hledala partnera, poohlížela se po tom pravém..."

Druhé album Natashy Bedingfield, ‚N.B.‘, tohle ‚někde jinde‘, kde se teď nachází, velice reflektuje a dokazuje, že srdeční záležitosti, přestože bývají složité, se mohou stát vynikajícím východiskem pro skládání písniček. Každá skladba na této desce pojednává o různých stádiích vztahu a o tématech, zkušenostech a procesech, které se k těmto stádiím vážou: od stavu osamělosti, kdy máte pocit, že se nikdy k nikomu nebudete hodit (Soulmate), přes flirtovací a taneční fázi, kdy cítíte, že by to mohlo jít (How Do You Do?), až do chvíle, kdy přestává hra a začíná převažovat otevřenost a upřímnost (Say It Again). Ani jednou se nejedná o prázdné a otřepané fráze nebo stokrát omletá klišé. Natasha má dar tvořit popovou hudbu, která neobětuje inteligenci na oltáři zalíbení se všem.

První věcí z nové desky ‚N.B.‘ bude chystaný singl I Wanna Have Your Babies, který bude doprovázen barevným a zábavným videoklipem a v digitální podobě vyjde 2. dubna 2007. Album ‚N.B.‘ vyjde 30. dubna 2007.

Sony BMG

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz