Zpravodajství

Skútraři zablokovali ministerstvo dopravy

Skútraři zablokovali ministerstvo dopravy

Před ministerstvem dopravy v pátek odpoledne demonstrovali asi hodinu členové asociace vodních skútrů. Požadovali změnu vyhlášky,která jim zakazuje v letním provozu jezdit na řekách. Ministerstvo úpravu nakonec přislíbilo. Dnešní demonstrace tak byla jen symbolická.

Zdroj: TV Nova

Zhruba pět desítek majitelů vodních skútrů a rekreačních plavidel  zablokovalo budovu ministerstva dopravy.

Letní provoz motorových skútrů byl zakázán vyhláškou v roce 2002. Důvod? Špatná spolupráce asociace vodních skútrů s obcemi na řekách, kde hluk motorů vadil rekreantům. Na základě stížností, kdy majitelé skútrů porušovali předpisy, ministerstvo dopravy v roce 2002 rozhodlo, že se bude adrenalinový sport provozovat pouze do 15. června a pak až od 15. září.

Skútraři se proto s obcemi dohodli na 11 úsecích v Čechách a na Moravě, aby netrpělo životní prostředí.

Ministerští úředníci vlastníkům skútrů před dvěma roky slíbili, že jim umožní na některých vodních plochách jízdu i o prázdninovém období.

Ministerstvo dopravy ale přesto v těchto místech zakázalo letní provoz, tedy od poloviny května do půlky září. Teprve po vyhlášení dnešní demonstrace udělalo ministerstvo vstřícný krok.

Příznivci vodních skútrů ale požadují povolení jezdit na řekách už tuto sezónu. Další jednání na ministerstvu je v plánu 24.dubna. Pokud nedostane asociace povolení jezdit, chystá další demonstrace.

Skútry mohou vidět čeští turisté v zahraničních přímořských letoviscích. Tam jsou skútry standardní výbavou pro vodní kratochvíle. Není známo, že by přítomnost vodních skútrů v Itálii, Řecku, Turecku či v Egyptě výrazně narušila kvalitu životního prostředí.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz