Zpravodajství

Filharmonikovi ukradli fagot za více než milion korun

Pořádně draho přišla roztržitost hudebníka, který si v úterý ráno zapomněl na ulici svůj fagot na Ortenově náměstí na Praze 7. Člen brněnské filharmonie odložil hudební nástroj za 1 100 000 korun, když se pro něj vrátil, už jej někdo ukradl. Našemu serveru to uvedl mluvčí pražských policistů Ladislav Bernášek.

"Po pachateli se nyní pátrá," řekl v pátek Bernášek s tím, že fagot měl značku Heckel-Biebrich. Podle mluvčího policistů nelze vyloučit, že pachatel se bude snažit fagot zpeněžit prodejem některému z bazarů hudebních nástrojů.

"Ze zkušeností vím, že pachatelé si ani neuvědomují, jak drahou věc odcizili," uvedl mluvčí. Další příležitostí pro zloděje jsou aukce, kde by mohli také získat finanční obnos.

Nástroj, který má cenu nablýskaného sportovního vozu, ale chybí hudebníkovi. Ten si bude muset opatřit náhradní kousek, aby posluchači brněnských filharmoniků nepoznali falešné tóny z méně kvalitního nástroje.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz