Zpravodajství

Manžel zahání nudu v hospodě!

Manžel zahání nudu v hospodě!
Zdroj: TV Nova - Kiril Táborský

"Dobrý den, ja mám problém s partnerom, dlho nám to už neklape, a to kvoli tomu, že pije. On proste z práce ide rovno do hospody, tak to u nás chodí už po celý rok. Máme ročného synka, tak by som bola rada, aby vyrastal v úplnej rodine. Ja neviem, ako sa mám k nemu správat, ked na neho kričím, aby s tým prestal, tak sa pohadáme a je to ešte horšie. On sa doma s nami nudí, je mu dobre len v spoločnosti kamaradov. Prosím, mohla byste mi poradit, ako sa mám zachovat?" Doubravka

Milá Doubravko,
alkohol je metla, a proto doporučuji vzít to koště do vlastních rukou a zamést s alkoholem, popřípadě i s vaším mužem. Je neuvěřitelné, co si chlapi dovolí! Že prý se doma nudí... a co si myslel? Že mu budete připravovat dny plné her a radovánek a za odměnu věcné ceny? Manželství je dřina, výchova dětí je dřina, udržet vztah je safra práce, a pokud jí odvádí víc v hospodě než na poli domácím, je to na pováženou. Na vás je teď rozhodnout se, jestli zůstat, nebo jít. Dát si dohromady všechna pro a proti. Na jedné straně stojí sice úplná, avšak nešťastná rodina a na straně druhé odchod a naděje v lepší zítřky. A přece chcete synovi dopřát klidné dětství bez stresu a hádek. Harmonie musí plynout z vás, a pokud vy sama nebudete v pohodě, okolí neoblafnete.

Pakliže si dospělý chlap, který se rozhodl založit rodinu, neumí dát dohromady priority, je to zlé. Alkohol temní mysl, a pokud on sám s tím nebude chtít nic dělat, bude to těžký, a věřte, že marný boj, který odnesete nejen vy, ale hlavně váš syn. Vy se klidně můžete na hlavu stavět a ještě přitom zpívat, ale to je tak všechno, co s tím naděláte, iniciativa vždy musí jít ze dvou stran, jen tak je naděje na vítězství. Každý máme chyby, ale je třeba je rozdělit na ty, které lze tolerovat, a na ty, které tolerovat nelze. Alkoholismus je jednou z těch netolerovatelných. Za nadměrným požíváním alkoholu většinou stojí porucha osobnosti, psychopatické chování, to vám potvrdí každý psycholog.

Jste statečná ženská! I přes manželovy výlety "do vesmíru" jste schopná postarat se o vašeho syna, domácnost, a navíc máte sílu bojovat proti hospodě a partě kamarádů. Řekla bych mu narovinu, v klidu a sebevědomě, že takový život jste si nepředstavovala a nevíte, proč byste měla slevovat ze svých nároků a snů. Takže se buď o vás a vaše dítě začne starat a zajímat, nebo prostě odejdete. Víte, co se říká "chytrému napověz, hloupého trkni". Trkla bych ho pořádně, aby si uvědomil, co všechno ve vás má! Přeji vám hodně sil, bude jich třeba!

Vaše Kudláková

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz