Zpravodajství

Obrovský lesní požár zachvátil Ostravsko

Obrovský lesní požár zachvátil Ostravsko
Zdroj: TV Nova

Obrovský lesní požár v pátek odpoledne likvidovali hasiči na Ostravsku. Hořet začalo dnes odpoledne nedaleko Nové Bělé a kvůli teplému a větrnému počasí se plameny rychle rozšířily. Pořár úplně zničil několik hektarů čerstvě vysazených stromků. situaci navíc komplikovalo, že nebylo pořádně čím hasit.

Hustý dým, který byl vidět až z několik kilometrů vzdálené Ostravy ukazoval, že jde o požár obrovských rozměrů. Na místě s ohněm bojovaly desítky hasičů. Jenže jim chybělo to základní - voda.
Hořelo totiž v nepřístupném terénu uprostřed lesa a dostat vodu k plamenům bylo velmi obtížné.

Některé cisterny se požáru vůbec nedostaly, protože uvízly v bahně. Hasičům tak často nezbývalo než jen bezradně přihlížet, jak vítr rozfoukává plameny dál a dál. Někteří zkoušeli vodu vyměnit za lopaty, ale nakonec to museli vzdát.

Po okolí se tak objevovala další a další ohniska požáru a hlavně dobrovolní hasiči bez dýchacích masek museli doslova prchat před všudypřítomným dýmem.

Na stejném místě přitom podle našich informací hořelo přesně před rokem. Požár kompletně zničil čerstvě vysázené stromky na ploše nejméně devíti hektarů.

Hasiči budou požár likvidovat dlouho do noci. Co oheň způsobilo a jak velkou škodu napáchal, to začnou vyšetřovatelé zjišťovat až v sobotu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz