Zpravodajství

Česko dá přes 30 milionu korun Vietnamu na životní prostředí

Česko dá přes 30 milionu korun Vietnamu na životní prostředí
Zdroj: TV Nova

Českou republiku pojí s Vietnamem nadstandardní vztahy. Ve střední Evropě pracují tisíce vietnamských občanů, Vietnam tak patří vysoko v žebříčku rozvojových zemí, do kterých putuje česká humanitární pomoc. Česko slíbilo ústy náměstka ministerstva životního prostředí ze sekce legislativy a zahraničních vztahů Jana Dusíka přes 30 milionů korun pro vietnamskou provincii Thua Thien-Hue.

Region ve středu Vietnamu se tak může těšit na finanční injekci od Česka. Dusík navštívil oblast v pátek. "Doufám, že spolupráce mezi Českem a provincií se bude nadále rozvíjet," citoval Dusíka server thanhiennews.com.

Již ve čtvrtek podepsali čeští úředníci ve Vietnamu s asijskými politiky memorandum o ochraně životního prostředí. Češi by tak měli přispět Vietnamu na osvětu, aby tamní lidé neplýtvali pitnou vodou. Vietnamci by si také z českých peněz měli pomoci opravit ekologicky poničené oblasti provincie.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Píše se na Deník.cz