Zpravodajství

V Hřensku se prodávají léky i na tržnici

V Hřensku se prodávají léky i na tržnici
Zdroj: TV Nova

Nelegální prodej léků na tržnicích ve Hřensku pokračuje. Přestože ústav pro kontrolu léčiv většině prodejcům uložil statisícové pokuty na stáncích léky, které se smějí prodávat pouze v lékárnách bez problémů koupíte i dnes. Nyní jsou navíc vystaveny slunci. To podle lékařů může pacientům způsobit vážné zdravotní problémy.

Listopad 2006 - na tržnici ve Hřensku celníci společně s pracovníky Státního ústavu pro kontrolu léčiv zabavují sedm set sedmdesát tři balení léků, které jsou k dostání pouze v lékárnách, a také dokonce léky na lékařský předpis.

Únor 2007 - mezi bundami, botami, čepicemi opět na tržnici nacházíme léky na tlumení bolesti, masti proti zánětům či léky proti nachlazení. Koupit si je zde mohl prakticky kdokoliv.

Ani v neděli nebyl problém si léky u stánků ve Hřensku koupit. Léky, které mají být pečlivě skladovány a hlavně nesmějí se na tržnici prodávat, jsou opět mezi hračkami, lihovinami a dokonce i vedle ředidel. Prodejce neodrazuje ani to, že již dostali statisícové pokuty.
Léky jsou nyní navíc vystaveny až pětadvaceti stupňovému horku. To podle lékařů způsobí buď to, že přípravek nefunguje, nebo má zcela jiné účinky.

Požití takových léků je velmi nebezpečné. Dospělý člověk v lepším případě může skončit s otravou v nemocnici. Pro dítě by to mohlo znamenat smrt.

Odborníci se shodují, že volný prodej léků na tržnicích by se měl daleko přísněji trestat.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz