Zpravodajství

Chlapec se utopil v přehradě

Chlapec se utopil v přehradě
Zdroj: TV Nova

Jeden z prvních výletů k vodě skončil tragicky pro čtrnáctiletého chlapce z Příbora. Ten si šel ještě odpoledne, plný života, zaplavat s kamarády do přehradní nádrže Větřkovice v Kopřivnici-Lubině na Novojičínsku. Zradily ho ale s největší pravděpodobností síly a utopil se.

Takto vypadal sobotní večer u břehu přehradní nádrže Vetřkovice v Kopřivnici na Novojičínsku, kde policejní potápěči prohledávali zakalenou vodu a pátrali po těle čtrnáctiletého chlapce z Příbora. Ten si měl hrát s vrstevníky a zkusit přeplavat na druhý břeh. V polovině cesty se však nad ním zavřela hladina.

Na místo přijeli okamžitě hasiči, kteří pátrali po dětském těle z člunů. Marně. Pak je vystřídali potápěči.

"Voda byla silně zakalená. Na dně se nacházely zbytky stromů a kmeny," řekl TV Nova jeden z potápěčů. Těm se podařilo najít utonulého asi deset metrů od břehu ve směru, který určili svědkové.

Čtyřmetrová hloubka, deset stupňů Celsia. Za takových podmínek potápěči vytáhli tělo malého chlapce během velmi krátké doby.
Co se ve vodě opravdu stalo, se stále ještě vyšetřuje. V Moravskoslezském kraji jde letos už o čtvrtý případ utonulého.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz