Zpravodajství

Zfetovaný syn vyhrožoval otci s nožem v ruce zabitím

Rodinné drama zažili o víkendu rodiče osmnáctiletého mladíka v Plzni. Incident se odehrál v sobotu odpoledne. Syn přišel pod vlivem drog před dům rodičů a domáhal se vstupu. Poté zaútočil v bytě na svého otce s nožem v ruce a vyhrožoval zabitím. Muž nahlásil celou věc policii a mladík je teď obviněn z násilí proti jednotlivci, skupině obyvatel a porušování domovní svobody. Za to mu hrozí až tři roky vězení.

Syna rodiče nechtěli vpustit do bytu. „Okolo čtvrté hodiny přišel syn pod balkón v přízemí panelového domu a po otci požadoval, aby jej pustil do bytu," řekl serveru nova.cz mluvčí plzeňské policie Jaroslav Ibehej. To ale odmítl.

Proto si útočník lehl alespoň na balkon bytu situovaného v přízemí. Venku bylo horko a otec z obavy, aby syn nedostal úpal, nakonec útočníka vpustil dovnitř. „V bytě se mladík začal dožadovat jídla, a když mu jej rodiče odmítli dál, vzal do ruky nůž. Přišel s ním k otci a řekl mu, že jej propíchne, a přitom čepelí mířil na jeho hrudník," řekl dále Ibehej.

Padesátiletý muž z obavy o svůj život vše okamžitě nahlásil policii. Syn se mezitím vydal na útěk. „Nedaleko od domova jej ale zadrželi přivolaní policisté. Před kriminalisty pak mladík přiznal, že je závislý na drogách, kdy před činem si nitrožilně aplikoval dávku pervitinu," řekl Ibehej.

Vzhledem k tomu, že otec mladíka dal souhlas s jeho trestním stíháním, vyšetřovatel jej včera obvinil z trestných činů násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci a porušování domovní svobody. Mladík je v současné době v policejní cele a čeká, zda na něj soud uvalí vazbu.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz