Zpravodajství

Ostravská policie vykázala o víkendu tři násilníky za týrání osob

Ostravská policie vykázala o víkendu tři násilníky za týrání osob
Zdroj: TV Nova

Ostravská policie vykázala za uplynulý víkend tři násilníky za týrání žen a dětí. Všichni tři muži jsou obviněni z trestného činu týrání a násilí proti skupině obyvatel. Násilníkům hrozí několikaleté vězení.

Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání pětačtyřicetiletého muže z Ostravy-Poruby pro trestné činy krádeže a týrání osoby žijící ve společně obývaném bytě nebo domě. Obviněný v místě společného trvalého bydliště týral svou osmašedesátiletou matku.

„Jednalo se zejména o psychické násilí, ponižování, urážení vulgárními výrazy, zastrašování, terorizování a rovněž ekonomické týrání, kdy matce nepřispíval na domácnost. Navíc matce odcizil i mobilní telefon v hodnotě 1700 korun," řekl serveru nova.cz mluvčí ostravské policie Milan Klézl.

Dodal, že muž se vrátil z posledního výkonu trestu odnětí svobody v červenci loňského roku a nyní je podle něj obviněný stíhán na svobodě.

Podle Klézla obvinění za další dva případy týrání padla v neděli

Prvním z nich je čtyřicetiletý muž z Ostravy-Zábřehu. Muž je obviněn z toho, že od listopadu loňského roku v místě společného trvalého bydliště opakovně třikrát až čtyřikrát týdně psychicky a fyzicky napadal svou o tři roky mladší ženu a její děti.

„Poškozeným nadával vulgárními výrazy a opakovaně jim vyhrožoval zabitím. Věc vyvrcholila v sobotu přibližně ve čtyři hodiny odpoledne. Násilník napadl manželku v koupelně. Zde jí uchopil za vlasy a hlavu jí strkal do vany. Přitom jí vyhrožoval zabitím," popsal serveru nova.cz incident Klézl. Na místě zasahovali policisté, kteří použili institutu vykázání z bytu. Obviněný je stíhán i pro trestný čin násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci.

Poslední případ se odehrál po desáté hodině večer. Třicetiletý muž z Ostravy-Kunčiček v místě svého trvalého bydliště pouštěl hlasitě hudbu. Uvedeným jednáním tak rušil spánek svých nezletilých dětí.

„Po napomenutí ze strany manželky začal muž ženu vulgárně napadat a hrozil jí zabitím," řekl Klézl. Přivolaná hlídka Policie ČR muže zadržela a vzhledem k silné podnapilosti (dechovou zkouškou bylo naměřeno 2,96 promile alkoholu) byl převezen k vystřízlivění na ostravskou záchytku.

Ve věci bylo zahájeno řízení o vykázání z bytu. Policejní inspektor dále ve věci započal šetření pro trestné činy týraní osoby žijící ve společně obývaném bytě nebo domě, pokusu ublížení na zdraví, násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci a výtržnictví.

Klézl dodal, že podezřelý svou ženu od roku 1996 opakovaně v místě bydliště týral.V podnapilém stavu jí nadával, fackoval, škrtil, házel s ní na postel, nebo o zeď a vyhrožoval fyzickou újmou či zabitím. Jednání probíhalo i za přítomnosti dětí. V jednom případě dokonce ženu bodl nožem do tváře, ale žena ošetření nevyhledala.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz