Zpravodajství

Basketbalista Jordan aspiruje na nejdražší rozvod

Dosáhnout nejlepšího umístění v nejrůznějších anketách nemusí být právě důvodem k bezbřehé radosti. Své o tom ví například Tom Cruise či Britney Spearsová, kteří přesvědčivě vítězili v rozmanitých hlasováních o nejméně populární celebrity.

Ani čerstvý žebříček mužů, kteří exmanželkám museli po rozvodu vyplatit největší odstupné, jejž zveřejnil časopis Forbes, v nich zřejmě nevyvolá nejlepší vzpomínky. Potěšit může snad jen zpěváka Neila Diamonda, jenž se 150 miliony dolarů (asi 3,15 miliardy korun), které po rozpadu pětadvacetiletého manželství vyinkasovala v roce 1994 Marcia Murpheyová, dlouhá léta vytrvale dlel na první příčce.

Nyní by ho na ní měl vystřídat slavný basketbalista Michael Jordan, jehož rozvod s bankovní úřednicí Juanitou Vanoy Jordanovou zřejmě přijde ještě navíc. Jeho jmění se totiž odhaduje na 350 milionů dolarů a podle litery zákona má stejně jako v Diamandově případu zavržená choť právo na plnou polovinu.

Se třetím místem se musel spokojit režisér Steven Spielberg (Jurský park, Schindlerův seznam), jehož čtyřletý svazek s Amy Irvingovou přišel v roce 1989 na rovných 100 milionů dolarů (asi 2,1 miliardy Kč). Těsně za ním se pohybuje s částkou 85 milionů dolarů Harrison Ford, respektive jeho manželka Melissa Mathisonová, jež ji dostala za 21 let společného soužití.

Do první desítky se dále probojoval Kevin Costner s 80 miliony dolarů pro Cindy Silviovou, s níž žil šestnáct let. Na 60 milionech dolarů odstupného se dohodli exBeatle Paul McCartney a modelka Heather Millsová. Linda Hamiltonová vyinkasovala od režiséra Jamese Camerona (Titanic) 50 milionů dolarů, přestože byli spolu pouhých osmnáct měsíců. O něco nižší, nikoli však zanedbatelné sumy pak vyplatili svým bývalkám herec a režisér Michael Douglas, zpěváci Lionel Ritchie a Mick Jagger.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz