Zpravodajství

Pstruhová sezóna začala v Jablonci otravou ryb

Hodně smutně začala pstruhová sezóna pro rybáře z Jablonce nad Nisou. Několik generací lososovitých ryb podlehlo otravě. Kdo způsobil hromadný úhyn nyní vyšetřuje policie. V každém případě potrvá nyní roky, než se ryby podaří do otrávené řeky znovu vrátit. Dneškem se také vyhrotil spor s ministerstvem o dotace. Někteří rybáři odmítli uhynulé ryby z vody vysbírat.

Hromadným úhynem ryb začala dnes pstruhová sezona rybářům z Jablonce nad Nisou. Místo rybaření je čekal zdrcující pohled. Na 10 tisíc mrtvých sivenů amerických a pstruhů potočních povalujících se na dně Nisy.

Škoda je kolem 300 tisíc korun. V řece ovšem zůstaly i některé živé kusy. Rybáři se proto pokusili o jejich záchranu alespoň tím, že požádali Povodí Labe o upuštění přehrady.

Mrtvé ryby jablonečtí rybáři přišli sbírat až po práci. Liberečtí, kterým přehrada mrtvé pstruhy přihnala, prý dokonce nepůjdou vůbec. Chuť do práce jim prý vzalo ministerstvo.

"Nám bylo ministerstvem sděleno, že ryby vysazené do revíru přestávají být soukromým majetkem rybářského svazu a stávají se majetkem státu. A tudíž si myslím, že tím, že uhynou, se zpátky majetkem rybářského svazu nestávají," říkají rybáři.

Původce otravy už hledá policie. Jedno je ale jisté už teď. Potrvá to celé roky, než se zhruba pětiletou generaci ryb podaří do koryta Nisy opět vrátit.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz