Zpravodajství

Policisté znovu šetří vraždu podnikatele Mrázka

Policisté znovu šetří vraždu podnikatele Mrázka
Zdroj: TV Nova

Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu znovu vyšetřují vraždu podnikatele Františka Mrázka. Před časem přitom oznámili, že kauzu odložili jako nevyřešenou. Nám se podařilo zjistit, že policie teď pracuje na dvou vyšetřovacích verzích.

Střelba na pražské Lhotce. Mrtvý šéf podsvětí František Mrázek. Na konci minulého roku to vypadalo na další nevyřešenou vraždu. Nyní jsou ve hře nové důkazy, nový vyšetřovací tým a dvě vyšetřovací verze. "Ta první je vyřizování účtů v rámci podsvětí a druhá verze je politicko-ekonomická," řekla mluvčí útvaru Blanka Kosinová.

Vyšetřování ukázalo, že Mrázek měl kontkaty na někeré politiky a vlivné podnikatele. Jména zatím policie nechce sdělovat. Detektivové zjistili, že Mrázek měl kontakty i u policie. Inspekce zjistila, že získával informace od důstojníka pražské policejní správy.

Do objasňování Mrázkovy vraždy vnesl nové světlo i odchod člena vyšetřovacího týmu Luďka Žákovce od policie k podnikateli Pitrovi. Pitr je přitom jedním z podezřelých. Žákovec měl přístup k citlivým informacím a existuje podezření, že pro Pitra pracoval ještě jako policista. "Věřím, že to je velké poučení i pro policii, aby se tyto případy už neopakovaly," řekl ministr vnitra Ivan Langer.

 

Vyšetřování Mrázkovy vraždy bylo jedním z důvodů sepsání tzv. Kubiceho zprávy. Detektivové si v ní stěžovali na to, že někteří politici ČSSD zasahují do jejich práce. Šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu předložil zprávu poslancům jen pár dnů před červnovými volbami.

 

Sociální demokracie prosazovala vznik komise už několikrát, dosud vždy neúspěšně. A podle vyjádření koaličních stran to vypadá, že ani tentokrát se jí to nepodaří.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz