Zpravodajství

Pavlásková: „Bestiář je film, který musíte vidět.“

Pavlásková: „Bestiář je film, který musíte vidět.“
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Bestiář - nový film Ireny Pavláskové bude mít premiéru už za dva dny. Jak dopadne? Najde si své diváky, stejně jako oblíbený film Čas sluhů nebo Corpus Delicti? O Bestiáři s jeho režisérkou a scenáristkou.

Co Vás při natáčení Bestiáře nejvíc potěšilo?
Především setkání s lidmi, kteří se mnou na filmu pracovali a pracují. Producenti filmu, pánové Nietsch a Keller, projevují velkou vstřícnost a pochopení pro obsahově i vizuálně originální filmové vyprávění a jsou pro mě velkou oporou. Byla jsem moc šťastná, že František Brabec přijal mou nabídku a ujal se kamery, ačkoliv sám již delší dobu úspěšně režíruje. Spolupráce s ním byla neuvěřitelná. Kromě krásných obrázků má Franta ohromný cit i pro obsah věcí, jde neomylně po smyslu díla i po smyslu jednotlivostí, má přesné postřehy, je moudrý a strašně vtipný. Musím také zmínit skvělou spolupráci kostýmní výtvarnice Jarky Pecharové a střihače Aloise Fišárka. V neposlední řadě to byla úžasná spolupráce se všemi herci. Velmi působivou hudbu napsal Jiří Chlumecký.

Podařilo se vám dát dohromady silný herecký tým. Opět jste si vybrala herce, které znáte a se kterými si rozumíte?
Ano, s Karlem Rodenem točím již čtvrtý film a během tohoto natáčení jsme si rozuměli ještě víc než jindy. Marek Vašut mi hrál již v mém absolventském filmu na FAMU jednu komediální postavu, kterou si sám vymyslel. Navázali jsme na naši někdejší spolupráci a krásně si to vychutnali. Mirek Etzler měl svůj filmový debut v mém snímku Čas sluhů, kde hrál partnera Chýlkové, kterou záhy opustil. Tomáš Matonoha hrál svoji první hlavní postavu v mém televizním příběhu Muž, kterého chtějí, kde naplno uplatnil svůj talent a kde se seznámil se svou nynější ženou Luckou Benešovou, takže jsem tak trochu jejich kmotra. S Kryštofem Hádkem a Danicou Jurčovou pracuji poprvé, ale musím potvrdit, že jsou oba ohromně talentovaní a pracovat s nimi byla velká radost.

Hlavní role v mnoha českých filmech a seriálech v poslední době hrají slovenské herečky. Vy jste si pro postavu hlavní hrdinky vybrala Danicu Jurčovou.  Proč právě ji?
Dívky do Bestiáře jsem vybírala tři měsíce. Danica je vynikající herečka s velkým vnitřním prožitkem. A co se mi na ní líbí, je její energie! Nechtěla jsem do filmu jen nějakou studenou krásku. Potřebovala jsem, aby měla duši, aby ji divák chápal a fandil jí. Když přišla Danica na konkurz, věděla jsem, že je ta pravá.

Jaký okamžik byl pro vás nejtěžší?
Jako při každém filmu je to napětí, zda se vám ten film, co už máte dávno natočený ve své hlavě, podaří dostat na plátno.

Kdybyste měla Bestiář charakterizovat jedinou větou, co byste o něm řekla?
Film, na který se musíte jít podívat.

 

Kdo je Irena Pavlásková

- absolvovala Filmovou a televizní fakultu FAMU
- její absolventský film Svět mýdlových bublinek byl vybrán jako nejlepší ročníkový projekt k výrobě v Krátkém filmu Praha
- před kamerou jste ji mohli vidět ve filmu Jana Svěráka Obecná škola

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz