Zpravodajství

Policie pátrá po fagotu za 1,5 milionu korun

Pražští policisté pátrají po hudebním nástroji za více než milion korun. "O teprve dva roky starý fagot v hodnotě přibližně 1,5 milionu korun přišel 10. dubna mladý hudebník z Prahy, kterému jej neznámý pachatel odcizil z chodby před jeho bytem v domě na Ortenově náměstí v Praze 7," řekla serveru nova.cz mluvčí pražské policie Eva Miklíková.

Případ v současné době vyšetřují kriminalisté jako krádež. Vzhledem k hodnotě odcizeného nástroje tak pachateli za tento skutek hrozí trest odnětí svobody v délce trvání od dvou do osmi let.

Podle policie ke krádeži došlo pravděpodobně v úterý dne 10. dubna ráno. Majitel nástroje - dvaatřicetiletý muž z Prahy 7 jej nechal na chodbě za dveřmi svého bytu.

Hudební dechový nástroj FAGOT značky HECKEL BIEBRICH, výr. čísla 14925/2 je vyroben ze dřeva, nalakován červenou barvou a zdoben stříbrným kováním. Skládá se ze 4 dílů, z nichž každý je označen stejným výrobním číslem. Některé z nich je přitom uvedeno na dřevě, některé na kování.

„Pachatel, který tento unikátní hudební nástroj odcizil, pravděpodobně nevěděl, o jaký vzácný kus se jedná. Takovýchto hudebních nástrojů je totiž v České republice jen několik," řekla Miklíková. Pořizovací cena fagotu je údajně 1,5 milionu korun.

Podle policie bude velmi těžké prodat vzácný kus do bazaru. „Policie ale samozřejmě také nevylučuje, že by mohl být odcizen i na zakázku a obratem prodán do zahraničí," dodala Miklíková.

Jakékoli poznatky k tomuto nástroji, případně ke konkrétním okolnostem případu, mohou lidé sdělit čtyřiadvacet hodin denně policistům na tel. čísle: 974 851 101, případně na lince tísňového volání 158.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz