Zpravodajství

Pražský majáles má být největší v historii

Akce, která překoná všechny dosavadní v historii - tak hodnotí pořadatelé připravovaný studentský majáles v Praze. Od předešlých se tento festival bude lišit zejména tím, že bude probíhat ve dvou dnech a navštívit by jej mělo několik desítek tisíc lidí, uvedla pro server nova.cz mediální zástupkyně slavnosti Alžběta Pavlínová.


Letos dvoudenní open air festival navštíví kromě předních českých i
zahraniční kapely, hlavní hvězdou je hardrocková kapela ze Skandinávie Clawfinger. Místem konání bude pražské Výstaviště.

Vystoupí i kapely Tata Bojs, Kryštof, Skyline, Čechomor, MP & The Nihilists, No name, Vypsaná fixa a
další. Z dalších zahraničních skupin to bude například Transglobal
Underground nebo Dog Eat Dog.

Akce v duchu studentského bláznovství

Akce je plánována na 1. a 2. května. Festival se podle Pavlínové bude nést v duchu bláznovství, které je blízké nekonformnosti studentské mysli.

Největší majáles byl v minulém roce v Brně, slavnosti navštívilo kolem 20 tisíc lidí, zatímco v Praze návštěva nepřesáhla 15 tisíc návštěvníků. Pavlínová to připisuje delší tradici právě brněnského majálesu. Letošní rok má však v Praze přepsat historii, Pavlínová pro nova.cz tipovala účast až 40 tisíc návštěvníků.

Pražský Majáles nemá být jen hudební festival, v rámci širšího programu se budou konat i přehlídky netradičních uměleckých stylů a studentské tvorby. Novým projektem je Majáles Underground, který přenese umění do hlavních stanic pražského metra.

Majálesy se představí v deseti městech

Český Majáles letos zavítá do deseti měst, k loňským zastávkám přibudou Liberec a Pardubice. Na open air festivalech se v jednotlivých zastávkách představí české i zahraniční skupiny, v Praze a Brně chtějí organizátoři uspořádat majálesový průvod.

Minulý rok se majálesových oslav v celé ČR zúčastnilo v osmi městech přes 75 tisíc lidí. "V Praze a Brně budeme chtít majáles představit co největšímu počtu zahraničních studentů, pro které je tato akce skvělou příležitostí poznat některé místní tradice a seznámit se s mnoha novými lidmi," tvrdí hlavní organizátor Michal Šamánek.

 

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz