Zpravodajství

73 let starý teplotní rekord dnes nepadl

73 let starý teplotní rekord dnes nepadl
Zdroj: TV Nova

Teplotní rekord 27,4 stupňů Celsia z roku 1934 dnes podle všeho nepadl. „Bylo nejvýše 25 stupňů v Plzni, v Kopistech a v Doksanech,“ řekla serveru nova.cz meteoroložka Dagmar Honsová. Údaje jsou podle ní z dnešní 14. hodiny, kdy teploty měly kulminovat.

Podle informací Českého hydrometeorologického ústavu je teplotní rekord pro středu 25,5 stupně Celsia z roku 1934.

Ve středu se ochladí. Za studenou frontou k nám bude proudit od severozápadu chladný oceánský vzduch. Dnes v noci bude oblačno až zataženo, na většině území přeháňky. K ránu na severních horách od výšky 1000 metrů dokonce sněhové. Ojediněle se mohou vyskytovat bouřky.

Na jihovýchodě území zpočátku polojasno. Nejnižší teploty 9 až 5 stupňů Celsia. Bude vát mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Počasí přes den pak bude proměnlivé. Oblačnost prostoupí místy přeháňky jen ojediněle. Na severních horách od výšky 1000 m sněhové. K večeru od severozápadu ubývání oblačnosti.

Nejvyšší teploty 11 až 15 stupňů, v 1000 m na horách kolem 4 stupňů Celsia. Čerstvý severozápadní vítr 5 až 9 m/s, místy nárazy 15 až 20 m/s.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz