Zpravodajství

Lékaři se hádají kvůli pojišťovnám

Lékaři se hádají kvůli pojišťovnám
Zdroj: TV Nova

Ve sdružení praktických lékařů to vře. Ti nespokojení chtějí v sobotu na celostátní konferenci odvolat jeho současné vedení. Prý je špatně zastupuje při jednání s pojišťovnami. Řada lékařů totiž není spokojena s tím, kolik jim pojišťovny platí za práci. Letos už kvůli tomu dvakrát zavřeli na celý den své ordinace.

Prázdné čekárny a zavřené ordinace praktických lékařů. Takhle to vypadalo na řadě míst v polovině února a stejný scénář se opakoval znovu zhruba měsíc poté.

"Pro nás nejsou v současnosti výhodné smlouvy," říká praktická lékařka Jaroslava Švandrlíková.

Už tehdy se ale projevily rozpory mezi praktickými lékaři. Část z nich protestovala, druhá část se nepřipojila. Výzva ke stávce vzešla ze Zlínského kraje, sdužení praktiků ji ale nepodpořilo. V tu dobu už totiž smlouvy s pojišťovnou podepsalo a mělo k tomu souhlas regionálních zástupců.

Jenže radikální křídlo, které v rámci sdružení vzniklo, to vidí jinak. Už na sobotní konferenci chce současné vedení vyměnit.

To samo od sebe odstoupit nehodlá. Ale nechá prý hlasovat o důvěře a věří si. Na sobotní konferenci by také mohlo padnout rozhodnutí o tom, jestli budou nespokojení lékaři pokračovat v protestech.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz