Zpravodajství

Lékaři se hádají kvůli pojišťovnám

Lékaři se hádají kvůli pojišťovnám
Zdroj: TV Nova

Ve sdružení praktických lékařů to vře. Ti nespokojení chtějí v sobotu na celostátní konferenci odvolat jeho současné vedení. Prý je špatně zastupuje při jednání s pojišťovnami. Řada lékařů totiž není spokojena s tím, kolik jim pojišťovny platí za práci. Letos už kvůli tomu dvakrát zavřeli na celý den své ordinace.

Prázdné čekárny a zavřené ordinace praktických lékařů. Takhle to vypadalo na řadě míst v polovině února a stejný scénář se opakoval znovu zhruba měsíc poté.

"Pro nás nejsou v současnosti výhodné smlouvy," říká praktická lékařka Jaroslava Švandrlíková.

Už tehdy se ale projevily rozpory mezi praktickými lékaři. Část z nich protestovala, druhá část se nepřipojila. Výzva ke stávce vzešla ze Zlínského kraje, sdužení praktiků ji ale nepodpořilo. V tu dobu už totiž smlouvy s pojišťovnou podepsalo a mělo k tomu souhlas regionálních zástupců.

Jenže radikální křídlo, které v rámci sdružení vzniklo, to vidí jinak. Už na sobotní konferenci chce současné vedení vyměnit.

To samo od sebe odstoupit nehodlá. Ale nechá prý hlasovat o důvěře a věří si. Na sobotní konferenci by také mohlo padnout rozhodnutí o tom, jestli budou nespokojení lékaři pokračovat v protestech.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz