Zpravodajství

Auto po nehodě ukrývalo záhadnou posádku

Při vyšetřování vážné dopravní nehody u Slaného, kde se v noci čelně srazila dvě auta, objevila policie v jednom vozidle záhadnou posádku. Jeli v něm dva Asiaté se švédskými pasy a dívka, která neměla vůlbec žádné doklady. Navíc prohlásila, že muže z auta nezná. Údajně k nám jela na výlet z Moskvy.

Silnice leží mezi Prahou a Louny nedaleko Slaného. Sanitky odvezly řidiče Felicie a dva Asiaty z druhého auta. Na místě zůstala jen vystrašená dívka a právě okolo ní se začalo vyšetřování nehody plnit záhadami.

Asiatka říkala, že autem jela z Moskvy přes celou Evropu do České republiky na výlet. Pas nebo jiný doklad ale nemá, jediným vodítkem bylo propiskou napsané telefonní číslo na její ruce.

Jak jsme zjistili, telefonní číslo patří pražské charitativní nadaci - Divoké husy.

"Dnes dopoledne nás kontaktovala policie české republiky - informovala nás o tomto případu, ale my si nedokážeme žádnou souvislost vysvětlit," říká ředitelka Divoké husy Lucie Kopačková.

Odkud číslo Asiatka vzala, jak se jmenuje, odkud je a kam vlastně jela, policie zatím neví. Řidič a jeho spolujezdkyně policistům záhadu také nerozklíčovali.

"Cizinci do současné chvíle nevysvětlili, z jakých důvodů byla dívka ve vozidle," řekla mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

V této chvíli probíhají výslechy Asiatů za přítomnosti soudce a sociálních pracovníků. Jejich výsledek zatím není známý.

Není vyloučeno, že vyšetřovatelé tohoto podivného případu požádají o spolupráci své kolegy z Interpolu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz