Zpravodajství

VIDEO: V přehradě našli utopence

VIDEO: V přehradě našli utopence

V úterý večer našli obyvatelé obce Háje bezvládné tělo člověka v malé vodní nádrži nad Hostivařskou přehradou. Na břeh tělo dostali až přivolaní hasiči.

Zdroj: TV Nova

Místo nálezu musela nejprve zadokumentovat policie, pak teprve přišel na řadu hasičský záchranný člun. Přivolaný lékař zjistil, že se jedná o ženu kolem 50 let, silnější postavy. Ve vodě prý ležela už několik dní.

Policie nyní zjišťuje, jakým způsobem se neznámá žena do vody dostala, a i to, zda se jedná o nešťastnou náhodu, nebo se stala obětí trestného činu. Více informací přinese vyšetřovatelům výsledek nařízené soudní pitvy.

Teplé počasí lákalo v posledních dnech lidi k vodě. Někdy však radovánky končily tragicky. O víkendu se například utopil chlapec na Novojičínsku. (více zde)

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz