Zpravodajství

VIDEO: Zloděj podruhé okradl slepého důchodce

VIDEO: Zloděj podruhé okradl slepého důchodce
Zdroj: TV Nova

Máme bohužel další útok zlodějů na zdravotně postiženého člověka. Tentokrát v Ústí nad Labem. Tam si někdo vyhlédl nevidomého muže a přímo v centru města ho připravil o peněženku a doklady. Jenže tentokrát zašel zloděj ještě dál. Za oloupeným seniorem se vydal přímo do jeho bytu a tam ho okradl podruhé.

Jiří Fordinál se v úterý procházel po centrálním náměstí v Ústí. V ruce držel slepeckou hůl. V jednu chvíli se k němu přitočil cizí muž, přitiskl se k němu a choval se prý jako starý známý.

Až doma muž zjistil, že mu chybí peněženka. Měl v ní 700 korun a všechny doklady. Za pár minut už ale někdo bouchal na dveře bytu. Muž sice doklady nevidomému staříkovi vrátil, v jeho bytu pak ovšem v krádeži pokračoval.

Podobný trik nepoužil pravděpodobně stejný pachatel poprvé. Před pár dny okradl totožným způsobem jiného seniora.

Takovým krádežím se přitom dá poměrně snadno předejít. V Brně už policisté nějakou dobu zkouší elektronické karty.

Podobný experiment se rozbíhá i v severních Čechách. Alarm začne pípat ve chvíli, kdy se někdo pokusí strhnout nevidomému z krku mobilní telefon.

Národní rada pro zdravotně postižené navíc žádá novelu trestního zákoníku. Zloději, kteří okradou handicapované lidi, by pak mohli u soudu dostat vyšší tresty. Novelou by se měla zabývat vláda letos srpnu.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz