Zpravodajství

VIDEO: Řidiči z povolání v nesnázích: problémy s psychologickými testy

Mnohým řidičům z povolání hrozí, že po novém roce nebudou moci vyjet na silnice. Většina z nich totiž zatím neprošla speciálním psychologickým vyšetřením, jak to ukládá zákon, byť o této nové povinnosti vědí déle než rok. Další vyšetření totiž považují za zbytečné.

Říkají řidiči i jejich zaměstnavatelé na adresu nově nařízených vyšetření. Ta mají nad rámec běžných lékařských prohlídek prověřit jejich zdravotní způsobilost.

Šoféři tvrdí, že testy bezpečnost na silnici rozhodně nezajistí. Podle Sdružení dopravců udělat zkoušky navíc všichni řidiči do konce roku nestihnou.

Podle ministerstva dopravy se k vypuštění paragrafu prý ale zatím nenašla politická vůle, nahlas přitom prohlídky nikdo neobhajuje. Dopravci za tím vidí lobby specializovaných zdravotnických zařízení.

Ministerstvo slibuje, že ještě do podzimu návrh na zrušení speciálních prohlídek předloží. Pokud tato povinnost ze zákona nezmizí, hrozí profesionálním řidičům, kteří neuropsychologickým vyšetřením do konce roku neprojdou , ztráta pěti bodů, pokuta deset tisíc a zákaz řízení na jeden rok.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz