Zpravodajství

VIDEO: Okradený fagotista nabízí za nástroj odměnu 50 tisíc

Pražští policisté pátrají po ukradeném dechovém nástroji- fagotu. Ten má cenu přes jeden milion korun. Brněnskému filharmonikovi ho v Praze ukradl zloděj, když vzácný nástroj nechal jeho majitel bez dozoru jen malou chvilku. Fagotista vypsal odměnu padesát tisíc korun.

Na den, kdy z chodby domu v pražských Holešovicích zatím neznámý zloděj hudební nástroj ukradl, jeho majitel hned tak nezapomene.
Během dvou minut mu totiž zmizelo jeho pracovní náčiní- fagot, na který hraje v brněnské filharmonii.

"Když jsem přišel ke dveřím, tak jsem je odemknul, slyšel jsem pohyb, hluk, na dvorku, tak jsem se tam šel podívat. Když jsem se vrátil, bylo to fuč," sdělil hudebník TV Nova.

Koncertní fagot přijde minimálně na 400 tisíc. Ukradený nástroj byl ale vyrobený na zakázku a jeho hodnota je víc jak jeden milion korun.
Pro toho, kdo nástroj má, je fagot prakticky bezcenný. Je totiž téměř neprodejný. Fagotisti i a znalci hudebních nástrojů po celé Evropě už navíc o krádeži vědí.

Letos v únoru zmizelo v Brně violoncello za milion, loni ze zaparkovaného auta mandolína vyrobená ze sirek. Předloni byla ukradená dokonce harfa. Brněnský filharmonik ale věří, že se jeho fagot nakonec někde objeví.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz