Zpravodajství

Praha se soudí s taxikářskými šibaly

Praha se soudí s taxikářskými šibaly
Zdroj: TV Nova

Poprvé ve středu se měl soudně projednávat spor mezi pražským magistrátem a taxikáři, kteří proti jeho vůli okupují Staroměstské náměstí. Taxikáři ale prohlásili, že soud pro Prahu 1 je podjatý. Jednání tedy nemohlo být zahájeno. To znamená, že taxikáři na lukrativním místě zůstávají.

Spor se vede o toto lukrativní stanoviště na Staroměstském náměstí. Magistrátem určený správce firma Sedop totiž dopustila,že tu taxikáři požadovali přemrštěné jízdné a navíc podle kontrol porušovali řadu předpisů.

Proto magistrát firmě smlouvu vypověděl. Jenže ta podala žalobu a soud vydal předběžné opatření. Díky němu taxikáři mohli na místě prozatím zůstat.

To ale trvá už rok a tři čtvrtě. Pražští radní proto chtějí k soudu. To byla pravděpodobně chyba, které advokát taxikářů využil. Prohlásil soud za podjatý a požádal o předání jinam. Soudkyně tak vůbec nemohla případ otevřít.

Jeden zlom dnešek ale přece jen přinesl. Místo 90 na autech svítí cena 28 korun za kilometr.

Spis teď pravděpodobně poputuje k jinému soudu. Kdy bude případ otevřen, je ve hvězdách. Nájemce sporného místa na staroměstském náměstí proto zůstává stejný.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz