Zpravodajství

Zákon zmírní tresty za špatné parkování

Zákon zmírní tresty za špatné parkování
Zdroj: TV Nova

Vláda na svém dnešním zasedání přijala novelu zákona o provozu na pozemních komunikacích. Ta by měla ze zákona odstranit nesmyslné části, které se do něj dostaly díky pozměňovacím návrhům. Pokud třeba zaparkujete na vyhrazeném místě pro invalidy, neměli byste přijít o řídičský průkaz, jak tomu bylo doteď.

Poznávací značky - schované, ohnuté anebo překryté dámskými kalhotkami. Věc, která se na našich silnicích objevuje čím dál tím častěji.

Policie je téměř bezmocná. Jen málokdy se jí podaří rychle jedoucího motorkáře zastavit, dopátrat a pokutovat ho. Loni dostala dopravní policie po celé republice 40 silných motorek. Prý aby mohla piráty silnic dohnat a dát jim pokutu.

Doteď mohli motorkáři dostat za upravenou značku pokutu nejvýše dva tisíce korun. Nově by ale mohli na rok přijít o řidičský průkaz a dostat pokutu do výše deseti tisíc korun.

Malá novela silničního zákona neupravuje jen espézetky motorkářů. Celkově by měla být podle vlády k řidičům mírnější. "Takhle technická novela řeší jenom ty nelogčinosti je to zhruba těch 8 - 9 bodů," řekl TV Nova ministr dopravy Aleš Řebíček.

Například poštáci přijdou o výjimku ze zákazu parkování. Pokud spadnete z kola a zraníte se, už nezaplatíte 50 tisíc, jak tomu bylo doteď.

Novela teď bude muset ještě projít sněmovnou, senátem a bude ji muset podepsat prezident. Ministerstvo dopravy počítá s tím, že úpravy zákona by mohly platit už od 1. července letošního roku.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz