Zpravodajství

Úředníci byli k řidičům až příliš shovívaví, hrozí jim vězení

Olomoucká policie zahájila trestní stíhání - proti dvěma úředníkům tamního magistrátu. Zaměstnanci dopravně správních agendy měli svou špatnou prací uchránit plno řidičů od trestů za přestupky. Za zneužití pravomocí veřejného činitele teď hrozí jednomu z nich až deset let vězení.

Vyšetřování odhalilo, že úředník v minulých letech nevyřídil včas celkem 77 přestupkových spisů. Způsobil tak jejich promlčení. Kvůli tomu nebyli potrestání ani pachatelé velmi vážných přestupků, jako je třeba jízda pod vlivem alkoholu. Stíhán je i bývalý vedoucí oddělení, protože svého podřízeného špatně kontroloval.

Podle vedení města jde o ojedinělý případ selhání jednotlivce. Už prý byla učiněna opatření, aby se něco podobného neopakovalo.

Oba muži zatím zůstávají zaměstnanci olomouckého magistrátu a o jejich propuštění v nejbližší době se neuvažuje.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz